SFA: Architect van je eigen werk - NVTL

SFA: Architect van je eigen werk

Details

datum: woensdag 24 september 2025
locatie: Mauritskazerne in Ede
tijdstip: 14-21 uur
deelname: gratis
bijzonderheden: incl diner en borrel

Programma en aanmelden
Locatie: Mauritskazerne in Ede
wo 24 september 2025

Na het succes van 2024 organiseert SFA ook in 2025 hét event over duurzame inzetbaarheid voor iedereen in de architectenbranche. Een inspirerend programma van 14:00 tot 21:00 inclusief diner, waarin scherp debat, praktische workshops en ontmoetingen die je verder brengen in jouw werk of bedrijf. Ontdek onder meer hoe AI de architectenbranche verandert en wat dat voor jou betekent.

Na een korte introductie door SFA-directeur Marianne Berenschot en een toelichting op de locatie, zal bergbeklimmer Katja Staartjes het podium betreden. In haar lezing deelt zij haar ervaringen op de hoogste bergtoppen ter wereld, waaronder Mount Everest, en verbindt deze met thema’s als samenwerken, omgaan met onzekerheid, veerkracht en het verleggen van grenzen. Haar verhaal vormt de opmaat naar een paneldiscussie met verschillende perspectieven op werk en ontwikkeling in de architectuur.

In de twee daaropvolgende workshoprondes kan gekozen worden uit zes onderwerpen:

  • Behind the Scenes of AI – Amy Sterrenberg (TU Delft): uitleg over AI-logica zonder zelf te programmeren en exploratie van AI binnen het ontwerpproces.

  • Gelukkig en gezond aan het werk, nu en in de toekomst – Maartje Jansen Wolff (Happy Office): handvatten voor werkgeluk en vitaliteit binnen organisaties.

  • Taken van de toekomst: wat is jouw match met morgen? – Luc Dorenbosch (De baaningenieurs): analyses en tools om werk betekenisvol en toekomstbestendig te maken.

  • Aandachtmanagement – vergroot je focus in afleidende tijden – Melissa Schouman: strategieën en gedragstools voor beter concentreren.

  • Impact van AI op werk; aandachtspunten en methode – Wouter van der Torre (TNO): onderzoek naar hoe AI taken, vaardigheden en autonomie beïnvloedt, inclusief inschattingstechnieken.

  • Artificiële Intelligentie en de zachte waarden van architectuur – Bart Mispelblom Beyer (TANGRAM): reflectie op AI’s rol in menselijke waarden in het ontwerp, zoals welzijn, schoonheid en gemeenschapszin.